visual composer Row stretch RTL Problem

همون طور که می‌دونید( شاید هم نمی‌دونید) با وجود این که در ChangeLog پلاگین ویژوال کامپوزر نسخه 5.2 ذکر شده که از RTL ساپورت میشه، هنوز هم ایراداتی با کار گیری این پلاگین در قالب های RTL دیده میشه. یکی از اون‌ها مشکل گزینه Row Stretch در تنظیمات ردیف هاست که به درستی نشون داده نمیشه. برای حل این مشکل دو راه حل وجود داره:

راه حل اول – اضافه کردن کد اسکریپت جی کوئری زیر به قالب وردپرس:


 

با وجود این که این راه حل به خوبی جواب میده ولی بعضی وقت ها باعث میشه المان های دیگه ای درست کار نکنن. بنابراین میریم سراغ راه حل دوم

راه حل دوم – ویرایش یکی از فایل های پلاگین:

برای اینکار باید فایل اسکریپتی که وظیفه ایجاد کد های CSS لازم برای نمایش ردیف های عریض رو داره ویرایش بشه.اسم این فایل js_composer_front.min.js  هست و میشه اونو توی مسیر js_composer\assets\js\dist  پیداش کرد. در این فایل به دنبال عبارت زیر بگردید:

"if($el.css({position:"relative",left:offset,"box-sizing":"border-box",width:$(window).width()})"

و کافیه کلمه left رو به right تغییر بدید.

البته این کار میتونه باعث بروز مشکل در قالب های LTR میشه!!. اگه نیاز دارید که این قابلیت در قالب های RTL و LTR به طور همزمان درست کار کنه باید در اسکریپتی که ذکر شد شرطی بنویسید که اگه قالب RTL بود کلمات Left و Right با هم تعویض بشن.

یادتون باشه که با هر بار بروزرسانی پلاگین ویژوال کامپوزر، اصلاحات صورت گرفته از بین میرن و شما باید دوباره اون فایل رو ویرایش کنید.